Konkurs na najlepszy produkt turystyczny - etap regionalny!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 sierpnia 2018

Przypominamy, iż trwa etap regionalny XVI edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego, którego koordynatorem jest Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna. Zgłoszenia produktów w etapie regionalnym przyjmowane będą do 7 września br. Najlepsze mazowieckie produkty turystyczne zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego etapu konkursu, w którym laureaci zostaną nagrodzeni "Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej".

Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych roku, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych służących rozwojowi konkurencyjnych produktów Mazowsza. Produkty mogą być zgłaszane w pięciu kategoriach (Wydarzenie cykliczne, Pakiet usług turystycznych – Impreza turystyczna, Obiekt, Szlak, Obszar) przez samorządy lokalne i gospodarcze, lokalne organizacje turystyczne, instytucje i twórców produktów turystycznych, stowarzyszenia i fundacje turystyczne, prywatnych przedsiębiorców (np. organizatorów imprez i wydarzeń) oraz organizatorów turystyki.

Zgłoszenia produktów w etapie regionalnym do MROT można przesyłać za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie www.polskapodajdalej.pl do 7 września br. Oceny produktów na poziomie regionalnym dokonywać będzie Kapituła powołana przy MROT.

Kapituła wybierze najciekawsze produkty turystyczne z Mazowsza, nagradzając je certyfikatem regionalnym i wyróżnieniami, z których najlepsze trzy zgłosi do etapu ogólnopolskiego oraz jeden do Złotego Certyfikatu POT. Etap ogólnopolski, koordynowany przez POT, będzie trwał do 30 października, a zdobywców Certyfikatów wybranych przez Kapitułę POT poznamy w II połowie listopada 2018 r. w Warszawie.

W roku 2018 do konkursu został wprowadzony nowy rodzaj wyróżnienia – certyfikat specjalny. Może on zostać przyznany przez Kapitułę produktowi, który posiada niezwykły potencjał, jest mało znany i istnieje na rynku nie dłużej niż dwa lata. Twórcy takiego produktu turystycznego powinni wykazać się oryginalnością i kreatywnością.

Obecnie Certyfikaty POT przyznawane są w czterech rodzajach:

  1. Certyfikat POT
  2. Złoty Certyfikat POT
  3. Certyfikat Internautów
  4. Certyfikat Specjalny

Przypominamy, iż zgłoszeń można dokonywać w dwóch obszarach: certyfikat POT oraz Złoty Certyfikat POT, przy czym o Złoty Certyfikat mogą się ubiegać jedynie te produkty, które wcześniej niż 3 lata temu zdobyły certyfikat POT.

Zachęcamy do zgłaszania produktów!!!

Regulamin konkursu znajduje na stronie:

www.konkurs.pot.gov.pl

www.pot.gov.pl,

www.polskapodajdalej.pl