Uroczystość pod hasłem "APOGEUM" - Sterdynia, 19 czerwca 2011r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 czerwca 2011

Dnia 19 czerwca 2011r. na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni odbyła się wzniosła uroczystość pod hasłem "APOGEUM". Uroczystego otwarcia dokonali główni organizatorzy - Wójt gminy Sterdyń, Czesław Marian Zalewski oraz Dyrektor GOKiS, Marianna Kobylińska. Pan Wójt w swoim wystąpieniu wymienił wszystkie inwestycje zrealizowane w ubiegłym roku. Podziękował również osobom, które przyczyniły się do poprawy funkcjonowania gminy.

Część artystyczną spotkania rozpoczęła grupa taneczna "Chiliderki" z Zespołu Szkół w Sterdyni. Zgromadzeni goście mogli również wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej OSP działającej przy GOKiS w Sterdyni. Swoje umiejętności zaprezentowały "Mażoretki" z Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie. Dorobek artystyczny przedstawiły także dzieci i młodzież ze Sterdyni: Kółka teatralne "Niezapominajki" z Gminnego Przedszkola w Sterdyni, "Trzepioty", "Świetliki" oraz "MALUCH" z Zespołu Szkół w Sterdyni. Wolny czas między występami wypełniał zespół 'Lolek Orkiestra" z Zamościa.
Oprócz występów artystycznych przygotowano moc innych atrakcji. Rolnicy mogli wziąć udział w konkursie BHP "Pracuj Bezpiecznie". Za uczestnictwo przyznawano atrakcyjne nagrody. Najmłodszych gości pochłonęła zabawa na zjeżdżalni i trampolinie. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej przygotowało wiele ciekawych gier i zabaw. Wszyscy chętnie mogli spróbować swoich sił w jeździe konno. Zorganizowano także pokaz pieczenia sękacza. Odbył się pokaz dekoracji stołu przygotowany przez pracowników mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Siedlcach. Osoby spragnione wrażeń sportowych mogły obserwować Mistrzostwa Gminy OSP w piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Sterdyń.  Nie zabrakło przedstawicieli firm i instytucji oraz twórców ludowych ze swoimi stoiskami wystawienniczymi. Mimo niepewnej aury mieszkańcy nie stracili dobrego humoru i chęci do zabawy. Całość imprezy prowadził Konferansjer, Wokalista a Aktor, DJ orz Animator Mariusz Binduła.
Impreza współfinansowana została ze środków SLGD "Tygiel Doliny Bugu" w ramach działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.