Wakacyjne Warsztaty Muzyczne "Czas na Muzykę"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Fundacja Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej „Teraz Muzyka” jak co roku organizuje w okresie letnim Wakacyjne Warsztaty Muzyczne "Czas na Muzykę”. Warsztaty Muzyczne organizowane są w formie kolonii z zapewnieniem całodobowej opieki nad uczestnikami. Zgłaszane są do Kuratorium Oświaty.

W warsztatach biorą udział dzieci i młodzież uzdolniona muzycznie, która kształci się już artystycznie (uczniowie szkół i ognisk muzycznych, a także pobierający naukę muzyki w postaci innych form kształcenia) orz ci, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z muzyką (prowadzone są zajęcia ogólno-muzyczne, instrumentalne, wokalne i taneczne dla początkujących). Osoby z biednych rodzin mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów.
Warsztaty prowadzą wybitni pedagodzy szkół i uczelni muzycznych. Uczestnicy korzystając z ich ogromnej wiedzy i doświadczenia rozwijają swoje umiejętności muzyczne, a ćwicząc na instrumencie lub śpiewając - jednocześnie wypoczywają i integrują się z rówieśnikami także zainteresowani muzyką, przyjeżdżającymi na Warsztaty z całej Polski. W tym roku warsztaty poprowadzą m.in. :


Renata Guzik, Przemysław Marcyniak - flet
Tytus Wojnowicz, Maksymilian Lipień - obój
Wojciech Dunaj, Jarosław Podsiadlik, Małgorzata Czachowska - klarnet
Leszek Wachnik, Artur Kasperek, Damian Lipień - fagot
Tomasz Witek, Jan Jarosz, Roman Gryń - trąbka
Jerzy Ślęzak, Tomasz Czekała, Krzysztof Stencel - waltornia
Paweł Kalicki, Zdzisław Stolarczyk - puzon
Alina Mleczko, Kamil Skorupski - saksofon, saksofon jazzowy
Stanisław Kuk - skrzypce
Radosław Koper - altówka
Mirosława Krośniak - wiolonczela
Zbigniew Lange - perkusja
Rafał Grząka, Krzysztof Olczak – akordeon
Małgorzata Cichocka, Monika Chodyna, Dorota Curyłło - wokal estradowy
Kamil Skorupski - improwizacja jazzowa
Marcin Nagnajewicz - akordeon, techniki aranżacji jazzowej i rozrywkowej
Tomasz Witek - big band
Dagmara Statkiewicz, Bartosz Statkiewicz - warsztaty taneczne


W tym roku w okresie wakacyjnym odbędą się cztery edycje warsztatów (7-dniowe). Dwie z nich w pięknej scenerii nadbużańskiej w Serpelicach w pobliżu Mielnika (ośrodek Relaks) w terminach 28.06-05.07.2015 oraz 05.07-12.07.2015. Następne dwie edycje w uroczym zakątku Suwalszczyzny w Lipniaku k/Suwałk (ośrodek SOWA). Wszystkie edycje warsztatowe kończą się koncertem kameralnym i koncertem finałowym z udziałem publiczności, w których biorą udział wszyscy uczestnicy warsztatów. Koncerty finałowe realizowane są w postaci widowiska muzycznego reżyserowanego przez Dariusza Szadę-Borzyszkowskiego.


Sposób prowadzenia warsztatów:
- Uczestnicy podzieleni są na grupy instrumentalne, wokalne, taneczne.
- Każdy z uczestników ma zagwarantowane indywidualne zajęcia z prowadzącym (codziennie).
- Każdy z uczestników ma zagwarantowane indywidualne zajęcia z akompaniatorem.
- Każdy z uczestników ma również zajęcia zespołowe lub orkiestrowe lub jedno i drugie w zależnośći od programu na koncert finałowy.
- Przed wyjazdem na warsztaty każdy z uczestników zgłasza listę utworów, nad którymi chce pracować podczas warsztatów (Przesyła nuty + akompaniament).
- Wszyscy uczestnicy biorą udział w Koncercie Finałowym kończącym Warsztaty.

Pełny koszt uczestnictwa w warsztatach to 1050zł (koszt warsztatów + koszty pobytu i wyżywienia + koszt opieki wychowawców, ubezpieczeń itp.)

Formularze zgłoszeń do pobrania na http://terazmuzyka.eu/czas.html . Przyjmowane do 30 maja lub wyczerpania limitu miejsc.