Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu"

Inne działania

Artykuły

ZAPROSZENIE

12 czerwca 2018

XVIII Promocyjny Spływ Kajakowy rzeką Bug 23-24 czerwca! Zapraszamy serdecznie!

Po raz osiemnasty miłośnicy aktywnego wypoczynku oraz dziewiczej przyrody będą mieli doskonałą okazję do poznawania urokliwych terenów Podlasia Nadbużańskiego. Oprócz zmagań z rzeką umożliwimy zwiedzanie dwóch nadbużańskich grodów: Mielnika oraz Drohiczyna w towarzystwie przewodnika, który w ciekawy sposób przybliży ich bogatą historię. Przy wieczornym ognisku zaproponujemy smaki lokalnej kuchni oraz żywiołową zabawę. Wszystko to z dala od wielkomiejskiego zgiełku w bliskim kontakcie z naturą.

8 czerwca 2018
Czytaj więcej o: XVIII Promocyjny Spływ Kajakowy rzeką Bug 23-24 czerwca! Zapraszamy serdecznie!

V Międzynarodowy Turniej Smaków na Wielkim Gościńcu Litewskim

1 lipca na Rynku Mariackim w Węgrowie odbędzie się V Międzynarodowy Turniej Smaków na Wielkim Gościńcu Litewskim.  Na kiermaszu pojawią się wystawcy z kuchnią regionalną i produktami ekologicznymi z całego szlaku.

Tradycyjnie organizowane będą konkursy kulinarne  na "Najsmaczniejszą potrawę regionalną na szlaku WGL" oraz na "Gościniec z podróży".

Podczas imprezy odbędzie się konferencja naukowa, gdzie zaprezentowane zostanie najnowsze odkrycie dotyczące mazowieckich kulinariów – spis receptur mieszkanki Ziemi Liwskiej z przełomu XVIII i XIX wieku. Wystąpią m.in. Mirosław Roguski, Adam Jaszczołt, Małgorzata Buttitta. 

Turniejowym zmaganiom kulinarnym w konkursach na: najlepszą potrawę regionalną oraz na gościniec z podróży towarzyszyć będą  m.in. Pokaz kuchni staropolskiej Muzeum Króla Jana w Wilanowie, warsztaty rękodzieła, plecenia wianków, warsztaty tańców dawnych, zagroda ze zwierzętami "Soplicowo".    

Impreza jest okazją do poznania miasta. Do zwiedzaniu udostępniona będzie Bazylika, ze słynnymi freskami Michała Anioła Palloniego oraz  lustrem mistrza Jana Twardowskiego. Odwiedzający będą mogli również zwiedzić krypty klasztorne czy poznać historię węgrowskich Szkotów.

Zgłoszenia na kiermasz i konkursy kulinarne prosimy przesyłać do dnia 15 czerwca 2018 r. na adres lotwgl@wp.pl. Tel kontaktowy 536838500. 

8 czerwca 2018
Czytaj więcej o: V Międzynarodowy Turniej Smaków na Wielkim Gościńcu Litewskim

Kolejna edycja konkursu Inicjatywa Społeczna Roku

Ideą konkursu jest uhonorowanie tytułem Laureata i wyróżnieniami najlepszych inicjatyw organizacji pozarządowych z ostatniego roku, a także – a może przede wszystkim – promocja działalności III sektora, działań dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Konkurs jest okazją do zaprezentowania swojej działalności i nawiązania kontaktu z administracją Wojewody. Jest otwarty dla wszystkich organizacji, w tym wszystkich małych stowarzyszeń itp., działających w środowiskach lokalnych poza stolicą województwa i innymi dużymi miastami.

29 maja 2018
Czytaj więcej o: Kolejna edycja konkursu Inicjatywa Społeczna Roku

Spotkanie informacyjne na Wspólnej Polityki Rolnej

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce organizuje cykl spotkań informacyjnych na temat Wspólnej Polityki Rolnej w ramach Dialogu Obywatelskiego Komisji Europejskiej.

25 maja 2018
Czytaj więcej o: Spotkanie informacyjne na Wspólnej Polityki Rolnej

XXVII Dni Mielnika

Zaproszenie na Piknik Rodzinny

15 maja 2018

ZAPROSZENIE DLA WYSTAWCÓW

ZAPROSZENIE DLA WYSTAWCÓW

11 maja 2018

XII Festiwal Korowaja Mielnickiego

Przejdź do - XII Festiwal Korowaja Mielnickiego

W dniach 5-6 maja odbył się XII Festiwal Korowaja Mielnickiego w Mielniku . Podczas pierwszego dnia wydarzenia widownia mogła podziwiać wypieki korowajów weselnych oraz posłuchać występów zespołów Mielniczan z Mielnika oraz Czyżowian z Czyż. Gdy widzowie oglądali występy sceniczne, jury obradowała nad wypiekami. W konkursie brało udział dziesięć korowajów.

10 maja 2018
Czytaj więcej o: XII Festiwal Korowaja Mielnickiego

" Podpisanie umowy na oznakowanie Szlaku Wielki Gościniec Litewski "

Po kilku latach intensywnych  działań  udało się pozyskać środki na oznakowanie znaczącego w tej części Polski szlaku turystycznego. Do końca 2018 roku przy drogach pojawią się znaki informujące turystów o Wielkim Gościńcu Litewskim.

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Wielki Gościniec Litewski od 2013 roku, konsekwentnie promuje region Wschodniego Mazowsza i Podlasia poprzez historię dawnego traktu handlowo- pocztowego Warszawa-Wilno. Szlak prowadził od Warszawy przez Sulejówek, Okuniew, Dobre, Stanisławów, Liw, Węgrów, Sokołów Podlaski, Bielsk Podlaski, Białystok, Sokółkę Kuźnicę przez Troki do Wilna.

8 maja 2018
Czytaj więcej o: " Podpisanie umowy na oznakowanie Szlaku Wielki Gościniec Litewski "

Konkurs Kulinarny

18 kwietnia 2018