Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu"

Gmina Siemiatycze

Gmina Siemiatycze położona jest w południowej części województwa podlaskiego, w malowniczej krainie Dolinie Bugu. Jest terenem na którym występują obszary i obiekty podlegające ochronie m.in.: Cerkiew prawosławna pw. Cudownego Zbawiciela pochodząca z lat 50 XIX wieku w Rogawce, która ujęta została w Samochodowo-Motocyklowym Podlaskim Szlaku Sakralnym.
Poniższy link zawiera album z wszystkimi obiektami sakralnymi na obszarze działania SLGD TDB.

http://tygieldolinybugu.pl/container/Album%20(13)%2013.11.2018.pdf?noc=1542114769

Na obszarze gminy występują poniższe obiekty sakralne:

Rodzinom z dziećmi polecamy wybrać się do Parku Linowego w oddalonej od Siemiatycz 9 km Wólce Nadbużnej. Baza turystyczno – rekreacyjna została stworzona przy wykorzystaniu różnego rodzaju przeszkód linowych, umieszczonych na różnych wysokościach. Trasy są dostosowane dla najmłodszych gości.

Miłośnicy historii powinni wybrać się na wycieczkę Szlakiem bunkrów poprowadzonym przez Wólkę Nadbużną, Anusin, Olendry, Maćkowicze, Mielnik. Łączny dystans niniejszej trasy to 23 km.

Atrakcję gminy stanowią szlaki piesze, rowerowe oraz samochodowo - motocyklowy:

Po najlepsze piwo w okolicy należy wybrać się do Browaru Brovca Tomasza Michalskiego w Cecelach, natomiast najlepszą kiszkę ziemniaczaną i pierogi domowej roboty dostaną państwo w PPH Solana Ewa Boguszewska w Wiercieniu Małym.

Będąc w okolicach Siemiatycz zapraszamy do Folwarku Księżnej Anny, który architektonicznie nawiązuje do zabudowań dworskich XVIII wieku. Szef w swojej kuchni wykorzystuje produkty od lokalnych producentów i okolicznych gospodarstw. Zjecie tutaj tradycyjnego tatara z podlaskiej wołowiny, gołąbki z cielęciny, pikle i kiszonki.

Polecamy także Gospodarstwo Ekologiczne na Podlasiu Sam, w którym zakupicie ekologiczne jajka, warzywa, owoce oraz soki tłoczone z warzyw i owoców pochodzących z gospodarstwa. 

Potrzebujesz odpoczynku? Koniecznie udaj się do „Eternite - Poznaj Podlasie”. Kompleks znajduje się w Wólce Nadbużnej. Jest to miejsce w którym możecie skorzystać z basenu, sauny, groty solnej oraz masażu. Po relaksie na pewno zgłodniejecie. Zatem zapraszamy do skosztowania menu przygotowanego przez szefa kuchni restauracji. Czas wolny z pewnością uatrakcyjni znajdująca się w podziemiach obiektu kręgielnia, na której jest także bilard i cymbergaj.

W oddalonych od Siemiatycz o 8 km Olendrach znajduje się Kasztelik – Korona Podlasia. Pan Jerzy Korowicki z pasji i kunsztu kamieniarstwa wzniósł zameczek, którego wysokość sięga 15 metrów. Budowla została stworzona z własnoręcznie ciosanych i obrabianych kamieni. Ze szczytu zamku można podziwiać piękną panoramę okolicy, która rozpościera się na lasy i pola gminy Siemiatycze. Na terenie działki mieści się również kominek z grillem, altana z kamiennym stołem i huśtawka.

Poniżej przygotowaliśmy listę miejsc noclegowych i restauracji na terenie gminy Siemiatycze w których warto się zatrzymać: