Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu"

Gmina Sokołów Podlaski

Gmina Sokołów Podlaski położona jest we wschodniej części województwa mazowieckiego w powiecie sokołowskim, znajduje się na obszarze „Zielonych Płuc Polski”. Przez gminę przepływają rzeki: Cetynia, Czerwonka, Miedzianka i Buczynka. Krajobraz gminy jest słabo zróżnicowany, gdyż dominują w nim równiny, urozmaicone nielicznymi wzgórzami w północnej i zachodniej części.

Miłośnikom architektury polecamy odwiedzenia obiektów zabytkowych znajdujących się na obszarze gminy:

Osoby interesujące się wydarzeniami historycznymi związanymi z gminą Sokołów Podlaski koniecznie powinny odwiedzić znajdujące się na jej obszarze pomniki:

Atrakcję gminy stanowi Kącik ekologiczno – dydaktyczny „Nad bobrową tamą” w Grochowie. Kącik posiada sześć stanowisk edukacyjnych z zadaszeniem oraz ścieżkę edukacyjną wraz z tablicami edukacyjnymi odnośnie istniejącej na tym terenie faunie i florze. Ustawiono także cztery gry edukacyjne z serii labirynty natury. Jest to miejsce stworzone do edukacji najmłodszych.

Miłośnikom kolarstwa polecamy wycieczkę Szlakiem Unitów Sokołowskich. Szlak wytyczono przez miejscowości gminy Sokołów Podlaski, a mianowicie: Sokołów Podlaski – Rogów – Szkopy – Sawice – Gródek – Seroczyn – Grodzisk. Podczas wycieczki można podziwiać piękno otaczającego krajobrazu.

W Chmielewie z dala od zgiełku miast prowadzone jest gospodarstwo agroturystyczne Agromielik. Gospodarstwo oferuje ciepłą i rodzinną atmosferę oraz dostęp do wielu miejscowych rozrywek. W sąsiedztwie gospodarstwa znajdują się wspaniałe krajobrazy, które zachęcają do wędrówek i wycieczek rowerowych podczas, których poczujecie bliskość z naturą. Gorące dni warto spędzić nad wodą, bądź też skorzystać z możliwości wypożyczenia łódki oraz rowerka wodnego. Zarybione łowisko z pewnością skusi niejednego wędkarza do skorzystania z atrakcji oferowanej przez gospodarstwo. Łowisko obfituje w karpie, liny, amury, sumy, tołpygi i szczupaki. Aktywnym gościom zostało przygotowane boisko, na którym można grać  w siatkówkę oraz koszykówkę. Na najmłodszych gości w gospodarstwie czekają piaskownice, huśtawki oraz zjeżdżalnie. Dodatkową atrakcją gospodarstwa jest stół do tenisa, bilard i piłkarzyki.

Kolejnym ciekawym obiektem na mapie gminy Sokołów Podlaski jest Zajazd Grochowiak w Grochowie, który w swojej ofercie posiada pokoje noclegowe oraz restaurację, w której serwowane są przepyszne posiłki.
Polecamy także prowadzony w Brzozowie Zajazd Forest, który oferuje usługi hotelarskie oraz catering okolicznościowy, a także zajmuje się organizacją przyjęć weselnych, chrzcin i innych imprez okolicznościowych.

Miejsca noclegowe na obszarze gminy Sokołów Podlaski: