PROJEKTY WSPÓŁPRACY

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zapytanie ofertowe na druk mapy Szlaki Rowerowe Doliny Bugu

Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" ogłasza zapytanie ofertowe na druk map Szlaki rowerowe Doliny Bugu w ramach projektu wsółpracy pt. „Sieciowe produkty turystyczne w Dolinie Baryczy i Bugu”.


Termin składania ofert upływa dnia 27.11.2023 r. 

Więcej informacji w dołączonym zapytaniu ofertowym.

21 listopada 2023

ZAKOŃCZENIE II ETAPU PROJEKTU WSPÓŁPRACY "SIECIOWE PRODUKTY TURYSTYCZNE W DOLINIE BARYCZY I BUGU"

23 października 2023

Wizyta Studyjna w SLGD "Dolina Baryczy"

Przejdź do - Wizyta Studyjna w SLGD "Dolina Baryczy"
W terminie 17-19.10.2023 r. zorganizowaliśmy wizytę studyjną do LGD "Dolina Baryczy" , której udział wzięli przedstawiciele branży turystycznej, JST, przedsiębiorców, przewodników turystycznych, lokalnych liderów. Celem wizyty studyjnej było promowanie dobrych praktyk w zakresie rozwoju i promocji produktów turystycznych.
 
Wizyta realizowana w ramach operacji pn. .: “Sieciowe produkty turystyczne w Dolinie Baryczy i Bugu” mająca na celu podniesienie atrakcyjności turystycznej obszarów objętych strategią poprzez wsparcie sieciowych produktów turystycznych: szlaków rowerowych i kajakowych, która współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19. 3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
20 października 2023

RGULAMIN KORZYSTANIA ze szlaku rowerowego PĘTLA NADBUŻAŃSKA II w ramach Szlaków rowerowych w Dolinie Bugu

12 października 2023

Wizyta studyjna w Portugalii w ramach projektu współpracy "Nietypowe przystanie nad Supraślą, Narwią i Bugiem".

Przejdź do - Wizyta studyjna w Portugalii w ramach projektu współpracy "Nietypowe przystanie nad Supraślą, Narwią i Bugiem".
W dniach 2-7.10.2023 wspólnie z LGD Puszcza Knyszyńska w ramach projektu współpracy "Nietypowe przystanie nad Supraślą, Narwią i Bugiem" zorganizowaliśmy wyjazd studyjny do Portugalii.
Celem wyjazdu było zapoznanie się z innowacyjnymi rozwiązaniami w turystyce opartej o potencjał kulturowy, produktów lokalnych. Najważniejszym tematem poruszanym podczas wyjazdu był rozwój turystyki poprzez udostępnianie dziedzictwa przyrodniczego obszaru.
Odwiedziliśmy obszar działania ADREPES, miejsca które otrzymały wsparcie finansowe z programu Leader.
W Palmeli byliśmy w Casa de Atalaia, wcześniej to miejsce było winiarnią, obecnie służy jako izba pamięci, miejsce spotkań i promocji winiarstwa. Dodatkowo właściciele prowadzą winnicę. Wizyta w rodzinnej manufakturze Marviflora była okazją, żeby poznać tradycyjną produkcję likierów, dżemów i chutney. Ciekawy był spacer po szlaku turystycznym - Szlak wiatraków i młynów w Palmeli. Spotkaliśmy się tam z profesjonalnym oznakowaniem i przykładem wykorzystania dziedzictwa kulturowego do obserwowania przyrody.
W Salinas de Samouco w kompleksie solanek w estarium Tagu zapoznano nas z ofertą edukacyjną miejsca szczególnie cennego ornitologicznie.
Podczas rejsu statkiem z Setubalu do ujścia rzeki Sado korzystaliśmy z oferty przyrodniczej tj. obserwacja delfinów w ich naturalnym środowisku.
Dobrym przykładem wykorzystania potencjału kulturowego miejsca była wizyta w Aldeia Tipica de José Franco no Sobreiro, Mafra. Wioska-muzeum z początku XX wieku wyrzeźbiona z gliny przez garncarza i rzeźbiarza José Franco. W Sintrze odwiedziliśmy park Quinta da Regaleria. Atrakcja turystyczna owiana tajemniczą historią wolnomularstwa. Miejsce utworzone przez Antonia Monterio. Od 1997 roku ohiekt został odkupiony przez włodarzy Sintry i od tego czasu można go zwiedzać. Został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Mogliśmy się zapoznać z produktami, producentami oraz ofertą Mercado da Riberia. Jest to słynna hala targowa działająca od końca XIX wieku.
Wspaniałe spotkanie, bardzo inspirujące mieliśmy w Cooperativa Rizoma, którą skupia 600 członków. Mieliśmy okazję wymienić doświadczenia z członkinią spółdzielni.
Alfama w Lizbonie kojarzyć się nam będzie z ciągle żywą muzyką FADO, wąskimi uliczkami, muralami i azulejo (płytki ceramiczne), które często przedstawiają zasłużonych mieszkańców ulic Lizbony.
9 października 2023
Czytaj więcej o: Wizyta studyjna w Portugalii w ramach projektu współpracy "Nietypowe przystanie nad Supraślą, Narwią i Bugiem".

Wizyta studyjna w ramach projektu pt. „Sieciowe produkty turystyczne w Dolinie Baryczy i Bugu”

31 sierpnia 2023

Program wyjazdu studyjnego po Portugali w terminie 02.10-07.10.2023 r.

30 sierpnia 2023

Zapytanie ofertowe na wyjazd studyjny o Portugalii II

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu” ogłasza zapytanie ofertowe na organizację wyjazdu studyjnego dla grupy 26 uczestników (8 uczestników SLGD „Tygiel Doliny Bugu” oraz 18 uczestników Lokalna Grupa Działania – Puszcza Knyszyńska) na temat innowacji w turystyce, w tym tworzenia nietypowych atrakcji, a także sposobów obserwacjinatury. 

Termin składania ofert do 11.08.2023 r.  

Więcej informacji w dołączonym zapytaniu ofertowym.

4 sierpnia 2023

ZAKOŃCZENIE I ETAPU PROJEKTU WSPÓŁPRACY „SIECIOWE PRODUKTY TURYSTYCZNE W DOLINIE BARYCZY I BUGU”

21 lipca 2023

Zapytanie ofertowe na wyjazd studyjny o Portugalii

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu” ogłasza zapytanie ofertowe na organizację wyjazdu studyjnego dla grupy 26 uczestników (8 uczestników SLGD „Tygiel Doliny Bugu” oraz 18 uczestników Lokalna Grupa Działania – Puszcza Knyszyńska) na temat innowacji w turystyce, w tym tworzenia nietypowych atrakcji, a także sposobów obserwacjinatury. 

Termin składania ofert do 17.07.2023 r.

Więcej informacji w dołączonym zapytaniu ofertowym.

11 lipca 2023

Nadbużańskie Ziołowe Spotkania

Przejdź do - Nadbużańskie Ziołowe Spotkania

18 czerwca 2023 r. w „Ziołowy Zakątku” w Korycinach odbyła się impreza promocyjna pn. „Nadbużańskie Ziołowe Spotkania”. Impreza była organizowana przez SLGD „Tygiel Doliny Bugu” w partnerstwie z „Ziołowy Zakątek” Angielczyk Sp. Jawna.

Uroczystość rozpoczęła Prezeska stowarzyszenia - Agnieszka Wojtkowska oraz Właściciel Gospodarstwa Agroturystycznego - Mirosław Angielczyk.

W imprezie uczestniczyło około 900 osób, zaproszeni goście, burmistrzowie i wójtowie należący do LGD, przedsiębiorcy, rolnicy, turyści.  

Uroczystość prowadziła Pani konferansjer – Dorota Frasunkiewicz, która także przeprowadzała animacje z publicznością.

19 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Nadbużańskie Ziołowe Spotkania