PROJEKTY WSPÓŁPRACY

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wizyta studyjna „Promowanie dobrych praktyk w zakresie rozwijania turystyki w oparciu o produkty lokalne”

Organizujemy wizytę studyjną w terminie 3 - 6 października 2022 r. do LGD „PRYM”, gdzie będzie możliwość zapoznania dobrych praktyk w zakresie rozwijania turystyki w oparciu o produkty lokalne.

Jeśli jesteś przewodnikiem turystycznym, pracownikiem punktu informacji turystycznej, właścicielem gospodarstwa agroturystycznego, pracownikiem recepcji w hotelu, pracownikiem w sklepie z lokalnymi produktami z terenu SLGD „Tygiel Doliny Bugu” to zapraszamy Cię na wyjazd. 

15 września 2022
Czytaj więcej o: Wizyta studyjna „Promowanie dobrych praktyk w zakresie rozwijania turystyki w oparciu o produkty lokalne”

Organizacja stoiska promocyjnego projektu współpracy „Kuchnia nas łączy” na imprezie „Nadbużański Festiwal Smaków”

Przejdź do - Organizacja stoiska promocyjnego projektu współpracy „Kuchnia nas łączy” na imprezie „Nadbużański Festiwal Smaków”

19 czerwca br. podczas imprezy „Nadbużański Festiwal Smaków” w Ziołowym Zakątku w Korycinach gm. Grodzisk zorganizowano stoisko promocyjne projekt współpracy „Kuchnia nas łączy”.

Partnerzy projektu: SLGD „Tygiel Doliny Bugu”, Stowarzyszenie LGD „Bądźmy Razem” oraz LGD „NEMUNAS” z Litwy zorganizowali wspólne stoisko na którym można było skosztować przepysznych dań kuchni Polskiej i Litewskiej.

Dania przygotowane zostały przez przedstawicielki KGW, które brały udział w projekcie w warsztatach kulinarnych.

20 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Organizacja stoiska promocyjnego projektu współpracy „Kuchnia nas łączy” na imprezie „Nadbużański Festiwal Smaków”

Konferencja podsumowująca projekt współpracy "Kuchnia nas Łączy"

Przejdź do - Konferencja podsumowująca projekt współpracy "Kuchnia nas Łączy"

18 czerwca br. w Nadbużańskim Ośrodku Promocji Produktu Lokalnego – ZAGUBEK  w Drohiczynie odbyła się konferencja podsumowująca podczas wizyty studyjnej partnerów z Litwy w ramach międzynarodowego projektu współpracy "Kuchnia nas Łączy".

Podczas konferencji:

  • odbył się wykład o tematyce „Tradycje kulinarne polsko-litewskie”;
  • zaprezentowano działania realizowane w ramach projektu współpracy „Kuchnia nas łączy”;
  • zaprezentowano książkę kulinarną z regionalnymi daniami polsko – litewskimi.
20 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Konferencja podsumowująca projekt współpracy "Kuchnia nas Łączy"

Zaproszenie do uczestnictwa w konferencji podsumowującej

Warsztat praktyczny przygotowujący do obsługi małego ruchu turystycznego na terenie SLGD „Tygiel Doliny Bugu”

Przejdź do - Warsztat praktyczny przygotowujący do obsługi małego ruchu turystycznego na terenie SLGD „Tygiel Doliny Bugu”

W dniu 9 maja 2022 r. zorganizowaliśmy warsztat praktyczny w formie wizyty studyjnej, przygotowujący do obsługi małego ruchu turystycznego na terenie SLGD „Tygiel Doliny Bugu”.

Gościliśmy z wizytami po wybranych miejscach z naszego terenu tj. objazd po Drohiczynie i Mielniku, wizyta w Alpakarium, wizyta w punktach IT w Korczewie oraz w Zabużu, wizyta w Kuźni Pałacowej, wizyta w Gospodarstwie Sadowniczym Alina Paluch i córka, wizyta w Agroturystyce „Czar Podlasia.

W warsztacie brali udział przewodnicy, pracownicy IT, właściciele gospodarstw agroturystycznych, pracownicy recepcji w hotelach, pracownicy w sklepach z lokalnymi produktami działający na terenie SLGD „Tygiel Doliny Bugu”.

10 maja 2022
Czytaj więcej o: Warsztat praktyczny przygotowujący do obsługi małego ruchu turystycznego na terenie SLGD „Tygiel Doliny Bugu”

Szkolenie teoretyczne przygotowujące do obsługi małego ruchu turystycznego na terenie SLGD „Tygiel Doliny Bugu”

Przejdź do - Szkolenie teoretyczne przygotowujące do obsługi małego ruchu turystycznego na terenie SLGD „Tygiel Doliny Bugu”

W dniu 26 kwietnia 2022 r. zorganizowaliśmy szkolenie teoretyczne przygotowujące do obsługi małego ruchu turystycznego na terenie SLGD „Tygiel Doliny Bugu”.

Zapoznaliśmy się z obsługą małego ruchu turystycznego z zakresu historii regionu, zabytków, przyrody, osobliwości, ciekawostek oraz w zakresie pracy z mapą (topografia regionu u czytanie mapy). Dowiedzieliśmy się także „Jak kreatywnie rozmawiać z turystą”.

W szkoleniu brali udział przewodnicy, pracownicy IT, właściciele gospodarstw agroturystycznych, pracownicy recepcji w hotelach, pracownicy w sklepach z lokalnymi produktami działający na terenie SLGD „Tygiel Doliny Bugu”.

27 kwietnia 2022
Czytaj więcej o: Szkolenie teoretyczne przygotowujące do obsługi małego ruchu turystycznego na terenie SLGD „Tygiel Doliny Bugu”

Zaproszenie na warsztat i szkolenie przygotowujące do obsługi małego ruchu turystycznego na terenie SLGD „Tygiel Doliny Bugu”

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (pobierz plik)

 

30 marca 2022

Zapytanie ofertowe: SZLAKI ROWEROWE DOLINY BUGU

Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" ogłasza zapytanie ofertowe na:

Inwentaryzację, wytyczenie  i opracowanie przebiegu lokalnego szlaku rowerowego na terenie powiatu łosickiego wraz z łącznikami tego szlaku, przygotowanie inwentaryzacji, zgodnie ze sztuką

oraz

Uzyskanie wszelkich wymaganych prawem uzgodnień, decyzji, opinii, pozwoleń wodnoprawnych, operatów, opracowań geologicznych, geotechnicznych i organizacji ruchu, uzyskanie zgód na wejście w teren, oraz inne opracowania niezbędne dla realizacji przedsięwzięcia w celu przygotowanie do kompleksowego oznakowania przebiegu nowych lokalnych dwukierunkowych szlaków rowerowych DOLINY BUGU wraz z ich łącznikami zgodnie z przyjętymi normami znakowania tras oraz z posiadaną przez Zamawiającego dokumentacją techniczną.

Termin składania ofert upływa dnia 25.03.2022 r. o godz. 15.30. 

Więcej informacji w dołączonym zapytaniu ofertowym oraz poniższych załącznikach. 

16 marca 2022

Zakończony I etap projektu współpracy „Kuchnia nas Łączy”

25 stycznia 2022

Zakończony przygotowawczy projekt współpracy pt. „Sieciowe Produkty Turystyczne w Dolinie Baryczy i Bugu”

23 listopada 2021

SPOTKANIE KOSULTACYJNO - SZKOLENIOWE W RAMACH PROJEKTU WSPÓŁPRACY

Przejdź do - SPOTKANIE KOSULTACYJNO - SZKOLENIOWE W RAMACH PROJEKTU WSPÓŁPRACY

Wczoraj w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Ziołowy Zakątek odbyło się spotkanie konsultacyjno – szkoleniowe w ramach projektu współpracy Sieciowe Produkty Turystyczne w Dolinie Baryczy i Bugu realizowanego przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu” i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo dla Doliny Baryczy.

28 października 2021
Czytaj więcej o: SPOTKANIE KOSULTACYJNO - SZKOLENIOWE W RAMACH PROJEKTU WSPÓŁPRACY