PROJEKTY WSPÓŁPRACY

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wyniki przeprowadzonej rekrutacji do projektu "Kuchnia nas łączy"

Informujemy, iż zostały dziś wysłane informacje mailowe o przeprowadzonej rekrutacji uczestników do projektu współpracy pn. „Kuchnia nas łączy”.

Osoby, które podały w formularzu zgłoszeniowym adresy mailowe, otrzymały informację o zakwalifikowaniu bądź też nie.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

12 lutego 2021

Zakończony II etap projektu współpracy „Rzeki Atrakcyjne Turystycznie”

8 lutego 2021

UWAGA! Posiadamy jeszcze wolne miejsca do udziału w międzynarodowym projekcie współpracy pt. „Kuchnia nas łączy”.

Informujemy, iż posiadamy jeszcze wolne miejsca na szkolenia z:

- zakresu sprzedaży bezpośredniej żywności,

- zakresu promocji, dystrybucji, etykietowania produktów,

- zasad rejestracji produktów tradycyjnych i regionalnych,

 Szkolenia organizowane w ramach projektu współpracy „Kuchnia nas łączy”.

Zachęcamy chętne osoby do zgłoszeń poprzez formularz zgłoszeniowy (pobierz plik).

1 lutego 2021

Zaproszenie do składania ofert na opracowanie graficzne, wykonanie gadżetów z nadrukiem oraz ich dostawa

Zapraszamy do składania ofert na zmówienie obejmujące: OPRACOWANIE GRAFICZNE, WYKONANIE GADŻETÓW Z NADRUKIEM ORAZ ICH DOSTAWĘ.

Zamówienie realizowane będzie w ramach projektu współpracy pt. „Kuchnia nas łączy” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Wszystkie informacje dotyczące zapytania dostępne są w załaczonej poniżej treści zapytania ofertowego. 

Proszę o przesyłanie ofert na realizację zamówienia najpóźniej do dnia 04.02.2021 r. godz. 15:30.

Oferty należy przesłać na adres e-mail: specjalista@tygeldolinybugu.pl


W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 500 133 049 lub kontakt mailowy specjalista@tygieldolinybugu.pl.

 

Załączniki:

1) Zapytanie ofertowe - TREŚĆ (pobierz plik)

2) Załącznik nr 1 – Formularz oferty gadżety promocyjne (pobierz plik);

3) Załącznik nr 2 – Logotypy (pobierz plik);

4) Załącznik nr 3 – Wykaz usług (pobierz plik).

 


Data publikacji: 25-01-2021 r.

25 stycznia 2021

Zapraszamy do udziału w międzynarodowym projekcie współpracy pt. „Kuchnia nas łączy”.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (pobierz plik)

14 stycznia 2021

Podpisanie umowy na realizację międzynarodowego projektu współpracy „Kuchnia nas łączy”

Przejdź do - Podpisanie umowy na realizację międzynarodowego projektu współpracy „Kuchnia nas łączy”

5 sierpnia 2020 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku, podpisaliśmy umowę na realizację międzynarodowego projektu współpracy „Kuchnia nas łączy”. Naszymi partnerami są Lokalna Grupa Działania „Bądźmy Razem” z Węgrowa oraz VVG NEMUNAS z Litwy.

Realizację projektu zaplanowaliśmy na 2021-2022 r.

Zachęcamy przedstawicieli KGW, właścicieli obiektów gastronomicznych i noclegowych oraz pasjonatów kulinarnych do kontaktu z nami w celu uczestnictwa w projekcie.

Działania do realizacji w ramach operacji:
* trzy wizyty studyjne nt. dziedzictwa kulinarnego i tradycyjnych produktów lokalnych;
* warsztaty: przyzagrodowa produkcja serów, wyrób tradycyjnych wędlin, wypiek tradycyjnego chleba, zastosowanie ziół w lokalnej kuchni, przygotowanie dań wegetariańskich i wegańskich, tart oraz blinów, ołdaków, racuchów, naleśników na bazie lokalnych produktów podlaskich, przetwórstwo-metody i technologie z wykorzystaniem dawnych receptur z użyciem lokalnych produktów, przygotowanie potraw tradycyjnych,
* szkolenia: sprzedaż bezpośrednia żywności, promocja, dystrybucja, etykietowanie produktów, zasady rejestracji produktów tradycyjnych i regionalnych, nowatorskie rozwiązania w zakresie produktów lokalnych, certyfikacja produktów lokalnych, wymogi sanitarne produkcji, HACCP, wykorzystanie lokalnego potencjału kulinarnego do rozwoju zawodowego młodzieży
* konferencja,
* publikacja nt. kuchni historycznej pogranicza Polski i Litwy,
* gadżety promocyjne.

6 sierpnia 2020

Projekt współpracy Rzeki atrakcyjne turystycznie

Przejdź do - Projekt współpracy Rzeki atrakcyjne turystycznie

SLGD ,,Tygiel Doliny Bugu” zrealizowała we współpracy z Stowarzyszeniem LGD „Bądźmy Razem” oraz LGD „Równiny Wołomińskiej” I etap projektu pt. „Rzeki atrakcyjne turystycznie”. Na terenie LGD „Bądźmy Razem” w Węgrowie powstała ławka solarna, w miejscowości Oszczerze i Łochowie altana oraz w miejscowości Ziomaki i Łochów toaleta. W miejscowościach Urle, Borzymy, Zawiszyn, Jadów, Strachów należących do LGD „Równiny Wołomińskiej” powstały altany. Obszar SLGD "Tygiel Doliny Bugu" to 25 gmin. Na naszym terenie zbudowano altany w następujących miejscowościach: powiat siemiatycki – Siemiatycze, Kąty, Grodzisk, Arbasy, Wilanowo, Milejczyce, Chanie-Chursy, Osnówka i Korzeniówka – Duża, powiat łosicki – Nowe Litewniki, Mężenin, Korczówka, Łosice, Huszlew, Wólka-Nosowska, powiat siedlecki – Łęczycki, Góry, Kamianki-Czabaje oraz powiat sokołowski – Sterdyń, Wasilew Szlachecki, Kupientyn, Rytele-Wszołki, Mołożew – Wieś, Kosów Lacki i Budy Kupientyńskie.           

6 września 2019
Czytaj więcej o: Projekt współpracy Rzeki atrakcyjne turystycznie

Projekt „Młodzi Lokalni Liderzy”

Przejdź do - Projekt „Młodzi Lokalni Liderzy”

A oto minął już tydzień od zrealizowanego Projektu „Młodzi Lokalni Liderzy”, warto więc przypomnieć sobie z jakimi zadaniami mierzyli się Lokalni Liderzy w okresie od 3 do 12 lipca.

Były warsztaty, gry, zabawy, wycieczki jak również praca przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Miedznie podczas której uczestnicy pracowali nad placem rehabilitacyjnym dla osób z niepełnosprawnością.  Mamy nadzieję, że doświadczenia i  nabyta wiedza zostaną przez młodzież zapamiętane, właściwie wykorzystane, pomogą im w kreowaniu siebie oraz osiąganiu sukcesów w społeczności w której żyją.  

19 lipca 2019

Informacja o zakończeniu postępowania w sprawie wyboru przez Beneficjenta wykonawcy dotyczącego zapytania ofertowego z dnia 03.04.2019 r.

W wyniku przeprowadzonego postępowania dotyczącego zapytania ofertowego z dnia 03.04.2019 r. zakończono postępowanie z wyborem wykonawcy:

Firma:

RICOLAND-DOM
ul. Papiernia 4 E,
16-400 Suwałki
Data wpływu oferty: 17.04.2019 r. godz. 14:30  

8 maja 2019
Czytaj więcej o: Informacja o zakończeniu postępowania w sprawie wyboru przez Beneficjenta wykonawcy dotyczącego zapytania ofertowego z dnia 03.04.2019 r.

Nabór uczestników do międzynarodowego projektu współpracy pn. „Young Local Leaders (Młodzi Lokalni Liderzy)”

Przejdź do - Nabór uczestników do międzynarodowego projektu współpracy pn. „Young Local Leaders (Młodzi Lokalni Liderzy)”

Young LocalLeaders (Młodzi Lokalni Liderzy)

JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ, KTÓRA:

– lubi aktywny tryb życia
– jest przyjaźnie nastawiona do otoczenia
– lubi pracę zespołową
– angażuje się na 120% w to, co robi

 ZGŁOŚ SIĘ DO UDZIAŁU W PROJEKCIE!

10 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Nabór uczestników do międzynarodowego projektu współpracy pn. „Young Local Leaders (Młodzi Lokalni Liderzy)”

Poradnik: Metoda na młodego lidera - Jak wykreować Młodych Lokalnych Liderów do pracy w społecznościach z wykorzystaniem metody Organizowania Społecznosci Lokalnej

Celem niniejszego poradnika jest zaprezentowanie działań i rozwiązań, które mogą posłużyć jako podpowiedź w skutecznej organizacji projektów międzynarodowych, których uczestnikami jest młodzież. Poradnik został współfinansowany ze środków Unii Eurpejskiej w ramach poddziałania 19.3 ,,Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego PROW 2014-2020, projekt pt. ,,Młodzi Lokalni Liderzy" - pobierz plik.

28 stycznia 2019