Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu"

Strona główna

Najnowsze aktualności

Dożynki Gminne - Repki 2018

Konkurs na najlepszy produkt turystyczny - etap regionalny!

Przypominamy, iż trwa etap regionalny XVI edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego, którego koordynatorem jest Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna. Zgłoszenia produktów w etapie regionalnym przyjmowane będą do 7 września br. Najlepsze mazowieckie produkty turystyczne zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego etapu konkursu, w którym laureaci zostaną nagrodzeni "Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej".

14 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Konkurs na najlepszy produkt turystyczny - etap regionalny!

Impreza "4M"

Dożynki Gminne w Sterdyni

Powiększ zdjęcie

Dnia 12 sierpnia 2018 r. uczestniczyliśmy w organizowanych Dożynkach Gminnych w Sterdyni. Obchody dożynkowe rozpoczęły się mszą odprawianą w kościele parafialnym w Sterdyni. Po uroczystościach kościelnych wszyscy przemaszerowali na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie odbyła się dalsza część imprezy. Podczas imprezy zorganizowaliśmy stoisko promocyjno - informacyjne, gdzie odwiedzający nasze stoisko mieli możliwość zapoznania się z naszą ofertą turystyczną. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy animacje w postaci gier i zabaw edukacyjnych.

13 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Dożynki Gminne w Sterdyni

II część projektu ,,Young Local Leaders"

Powiększ zdjęcie

Od 27.07.2018r. do 05.08.2018r. młodzież z obszaru gmin należących do SLGD ,,Tygiel Doliny Bugu", SLGD ,,Bądźmy Razem” oraz LGD ,,Nemunas" z Litwy uczestniczyła w międzynarodowym projekcie współpracy pt. ,,Young Local Leaders” (Młodzi Lokalni Liderzy). Uczestniczyło w nim 30 uczestników, po 10 ze strony każdego z partnerów. Obóz odbył się w Smalininkai małej miejscowości nad Niemnem, region Jurbarkas.

13 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: II część projektu ,,Young Local Leaders"

Półkolonie w Drohiczynie

Powiększ zdjęcie

W terminie od 09.07.2018r. – 20.07.2018r. w Zespole Szkół w Drohiczynie odbył się wypoczynek letni w formie półkolonii w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 375 zł na każdego uczestnika.

W ramach programu wypoczynku dzieci zostały zapoznane z zadami bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy, kształtowane również były nawyki higieniczne i zachowania prozdrowotne.  Przygotowane były dla dzieci liczne gry i zabawy sprawnościowo - zręcznościowe, zajęcia na basenie, wycieczki m.in. do: Białowieży, Kina, Muzeum Kajakarstwa w Drohiczynie.

13 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Półkolonie w Drohiczynie

Nukobus - Sacje Badawcze z Centrum Nauki Kopernik

Nabór ofert

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu” ogłasza nabór ofert na wyłączność zorganizowania dmuchanego placu zabaw dla dzieci podczas imprezy promocyjnej pn. „4M” czyli mąka, mięso, miód i mleko w dniu 26 sierpnia 2018 r. w Repkach, powiat sokołowski, woj. mazowieckie.  

9 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Nabór ofert

Forum Podlaskich Lokalnych Grup Działania

Formularz zgłoszeniowy (pobierz plik)

Program szkolenia (pobierz plik)

9 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Forum Podlaskich Lokalnych Grup Działania

„XXVIII Muzyczne Dialogi nad Bugiem” za nami!

Ogólnopolskie Prezentacje Kultur Mniejszości Narodowych i Etnicznych „XXVIII Muzyczne Dialogi nad Bugiem” za nami!

W dniach 4-5 sierpnia mieszkańcy gminy Mielnik, okolic oraz licznie przybyli w ten weekend turyści, mogli uczestniczyć w „XXVIII Muzycznych Dialogach nad Bugiem”. Tegoroczny Festiwal miał zmienioną formę, gdyż drugi dzień był poświęcony uczczeniu 100 –lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Przez dwa dni w przepięknej nadbużańskiej scenerii  amfiteatru Topolina można było podziwiać wykonawców z zagranicy i z Polski.

„XXVIII Muzyczne Dialogi nad Bugiem” odbyły się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz zostały zrealizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Województwa Podlaskiego. Sponsorem Głównym wydarzenia był GAZ - SYSTEM S.A.

8 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: „XXVIII Muzyczne Dialogi nad Bugiem” za nami!

Szkolenie strategiczne: „Digital marketing i media społecznościowe”.