Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu"

Strona główna

Najnowsze aktualności

„POZNAJ REGION TYGLA” pow.Siemiatycki

Powiększ zdjęcie

19 maja 2017 r. uczestnicy wyjazdu „POZNAJ REGION TYGLA” mieli okazję bliżej poznać region Powiatu Siemiatyckiego. Zwiedzili Muzeum Kajakarstwa i Muzeum Starych Motocykli w Drohiczynie, Firmę Damian-Wiklina w Klekotowie, Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej i Winnicę Karol w Mielniku, Firmę Junakor w Milejczycach, Ziołowy Zakątek w Korycinach, Nadbużańskie Centrum Turystyczne w Grannem, Środowiskowy Dom Samopomocy w Putkowicach Nadolnych oraz Świetlicę Środowiskową w Drohiczynie.

25 maja 2017
Czytaj więcej o: „POZNAJ REGION TYGLA” pow.Siemiatycki

Konkurs 2/2017 na mikrodotację w kwocie do 5000 zł w ramach „Podlaskiego Pozarządowego Funduszu Mikrodotacji – II edycja”

V Przegląd Zespołów Pieśni Ludowych Doliny Bugu

Stowarzyszenie ,,Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" ogłasza konkurs w ramach V Przeglądu Zespołów Pieśni Ludowych Doliny Bugu. Zespół, twórca z obszaru działania SLGD „Tygiel Doliny Bugu” zobowiązany jest do przygotowania 2 utworów max do 10 min. programu muzycznego. Zgłoszenia należy przesyłać w terminie od 15 maja do 31 maja 2017r. na adres e-mail: specjalista@tygieldolinybugu.pl

Karta zgłoszeniowa (pobierz plik)

15 maja 2017
Czytaj więcej o: V Przegląd Zespołów Pieśni Ludowych Doliny Bugu

Pytania pomocnicze OZE

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania- Tygiel Doliny Bugu” informuje, iż na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w ramach Osi Priorytetowej V. Gospodarka niskoemisyjna, Działania 5.1 Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii pod linkiem: 

https://rpo.wrotapodlasia.pl/pl/jak_skorzystac_z_programu/zobacz_ogloszenia_i_wyniki_na_1/dzialanie-51-energetyka-oparta-na-odnawialnych-zrodlach-energii-2.html#_8p3f6y 

zostały umieszczone pytania i odpowiedzi w ramach w/w naboru. Pytania dotyczą OZE w związku z czym mogą okazać się pomocne również w ramach ogłoszonego na stronie www.tygieldolinybugu.pl naboru 13/2017 Zielone technologie w gospodarstwach domowych.

12 maja 2017
Czytaj więcej o: Pytania pomocnicze OZE

Korowaj Mielnicki 2017- WYBRANY!!!

Powiększ zdjęcie

6 maja w amfiteatrze Topolina odbył się XI Festiwal Korowaja Mielnickiego w Mielniku . Podczas wydarzenia widownia mogła podziwiać wypieki  korowajów weselnych oraz obejrzeć  obrzęd korowaja weselnego.  Obrzęd korowaja weselnego zaprezentowały Panie z zespołu Nowina z Moszczony Królewskiej wspólnie z zespołem Niezabudki z Nurca Stacji. Podczas obrzędu Panie śpiewały pieśni korowajowe, , miesiły ciasto, które na końcu pięknie wyrosło w piecu oraz częstowały widownię korowajczykami, chlebem ,kiełbasą jak na gościnę przystało. Podczas poczęstunku na akordeonie przygrywał Pan Aleksander Pura. Gdy widzowie oglądali występy sceniczne, jury obradowała nad wypiekami. W konkursie brało udział dziewięć korowajów.

12 maja 2017
Czytaj więcej o: Korowaj Mielnicki 2017- WYBRANY!!!

20 przykazań Janusza Korczaka dla rodziców!!!

Kolonie letnie 2017

      Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania-Tygiel Doliny Bugu” informuje, że organizuje wypoczynek letni dla dzieci rolników w ramach promocji i profilaktyki zdrowotnej dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Składkowego Rolników.

9 maja 2017
Czytaj więcej o: Kolonie letnie 2017

POZNAJ REGION TYGLA

Zapraszamy mieszkańców gmin wchodzących w skład SLGD ,,Tygiel Doliny Bugu” na wyjazd studyjny po obszarze LGD.

Proponowane są trzy trasy przejazdu zgodnie z programami w następujących terminach:

1.      19.05.2017r. (piątek) godz. 9.00 – 16.00 -  Powiat Siemiatycki

2.      31.05.2017r. (środa) godz. 9.00 – 16.00 – Powiat Łosicki

3.      02.06.2017r. (piątek) godz. 9.00 – 18.00 -  Powiat Sokołowski i Siedlecki

8 maja 2017
Czytaj więcej o: POZNAJ REGION TYGLA

Wizyta na Kongresie Wiosek Tematycznych

Powiększ zdjęcie

W dniach 5-6 maja, uczestniczyliśmy w II Ogólnopolskim Kongresie Wiosek Tematycznych w Marózie w gminie Olsztynek. Podczas kongresu zaprezentowano doświadczenia i sukcesy wiosek tematycznych oraz produkty turystyczne wiosek. Braliśmy także udział w jarmarku wiosek tematycznych w Kamionce (gmina Nidzica) - siedzibie garncarskiej Wioski. 

8 maja 2017
Czytaj więcej o: Wizyta na Kongresie Wiosek Tematycznych

MAJÓWKA TKACKA 2017- KAMIANKI CZABAJE

Powiększ zdjęcie

3-go maja br. braliśmy udział w Majówce Tkackiej w miejscowości Kamianki Czabaje, zorganizowanej przez rodzinę Skorupskich. Podczas imprezy uczestniczyliśmy w pokazach: tkania na tradycyjnym krośnie, snucia oraz tradycyjnego pieczenia sękacza wraz z degustacją. Podczas spotkania zaprezentowana została wystawa tkanin wykonanych różnymi technikami.

4 maja 2017
Czytaj więcej o: MAJÓWKA TKACKA 2017- KAMIANKI CZABAJE

Aktywni Seniorzy Diecezji Drohiczyńskiej II