V Międzynarodowy Turniej Smaków na Wielkim Gościńcu Litewskim

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 czerwca 2018

1 lipca na Rynku Mariackim w Węgrowie odbędzie się V Międzynarodowy Turniej Smaków na Wielkim Gościńcu Litewskim.  Na kiermaszu pojawią się wystawcy z kuchnią regionalną i produktami ekologicznymi z całego szlaku.

Tradycyjnie organizowane będą konkursy kulinarne  na "Najsmaczniejszą potrawę regionalną na szlaku WGL" oraz na "Gościniec z podróży".

Podczas imprezy odbędzie się konferencja naukowa, gdzie zaprezentowane zostanie najnowsze odkrycie dotyczące mazowieckich kulinariów – spis receptur mieszkanki Ziemi Liwskiej z przełomu XVIII i XIX wieku. Wystąpią m.in. Mirosław Roguski, Adam Jaszczołt, Małgorzata Buttitta. 

Turniejowym zmaganiom kulinarnym w konkursach na: najlepszą potrawę regionalną oraz na gościniec z podróży towarzyszyć będą  m.in. Pokaz kuchni staropolskiej Muzeum Króla Jana w Wilanowie, warsztaty rękodzieła, plecenia wianków, warsztaty tańców dawnych, zagroda ze zwierzętami "Soplicowo".    

Impreza jest okazją do poznania miasta. Do zwiedzaniu udostępniona będzie Bazylika, ze słynnymi freskami Michała Anioła Palloniego oraz  lustrem mistrza Jana Twardowskiego. Odwiedzający będą mogli również zwiedzić krypty klasztorne czy poznać historię węgrowskich Szkotów.

Zgłoszenia na kiermasz i konkursy kulinarne prosimy przesyłać do dnia 15 czerwca 2018 r. na adres lotwgl@wp.pl. Tel kontaktowy 536838500.