Konkurs „Na wsi najlepiej - 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 lipca 2018

Zgłoszenia najlepiej dokonać, korzystając z formularza na stronie konkursowej. 

 

Warto zapoznać się również z regulaminem. To pozwoli na świadomy wybór jednej z 4 kategorii:  

 

1. Wypoczynek u rolnika

Oceniane będą gospodarstwa agroturystyczne skategoryzowane w Wiejskiej Bazie Noclegowej, a także te, które nie zostały poddane procedurze kategoryzacji, ale spełniłyby wszystkie jej warunki.

2. Wypoczynek na wsi

Kategoria jest przeznaczona dla pozostałych obiektów noclegowych położonych na obszarach wiejskich, które eksponują w swojej ofercie rekreacyjno-wypoczynkowej walory polskiej wsi, w tym bogactwo kulinarne, kulturalne i potencjał mieszkańców.

3. Oferta wypoczynkowa turystyki wiejskiej

W tej kategorii będzie oceniana oferta uzupełniająca pobyt turystyczny na wsi, w tym działania edukacyjne i kulturalne. Szczególnie doceniona zostanie oferta pakietowa, stanowiąca spójny tematycznie kompleks wielu atrakcji i usług opartych na zasobach polskiej wsi. 

4. Oferta szlaków kulinarnych na terenach wiejskich

Szlak kulinarny tworzony przez restauracje, lokale gastronomiczne i wytwórców żywności musi serwować dania oparte na przepisach zaczerpniętych z tradycji kulinarnej regionu. Powinny być one przygotowywane przy użyciu tradycyjnych urządzeń, tj. pieców, wędzarni, suszarni itp.

 

Zgłoszenia należy przesłać do 3 sierpnia (do godz. 23.59). Dzięki temu, że zgłoszenia można składać online, wystarczy poświęcić niecałą godzinę na wypełnienie formularza i załączenie zdjęć.