Zapraszamy do rekrutacji na cykl szkoleń i warsztatów "Lokalni edukatorzy i animatorzy ekologii"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 sierpnia 2023

Rozpoczynamy realizację przedsięwzięcia pt. „Nadbużańska Edukacja Ekologiczna”.

W ramach przedsięwzięcia planujemy 3 etapy oraz kampanię promocyjną:

I etap - Cykl szkoleń i warsztatów „Lokalni edukatorzy i animatorzy ekologii” 116 h (ok. 17 dni warsztatowych):

a)      Szkolenie edukatorskie przygotowujące specjalistów do prowadzenia zajęć warsztatowych o tematyce ekologicznej Szkolenie trenerskie I etap– 48 h – Prowadzący Krzysztof Kacuga

b)      Warsztaty i mentoring- Akademia Edukatorów Nadbużańskich – 28 h – Prowadząca Anna Mitura

c)      Szkolenie – Potencjał przyrodniczy zrównoważony rozwój  Podlasia Nadbużańskiego oraz ochrona środowiska – 10 h – Prowadzący Adam Zbyryt

d)      Szkolenie - Turystyka zrównoważona w kontekście dziedzictwa lokalnego – od odkrycia do edukacji/ od odkrycia do zarządzania 16h – Prowadzący dr. Piotr Kociszewski

e)      Warsztaty – jak prowadzić animacje o tematyce ekologicznej- 14h – Prowadząca Magdalena Jasińska

II etap - Warsztaty dla dzieci i młodzieży „Ochrona nadbużańskiej przyrody” prowadzone przez edukatorów z I etapu projektu 144 h (12 szkół powiatu siemiatyckiego x 20os/warsztat x 3 warsztaty 720 uczniów)

III etap - Pikniki edukacyjne

Rekrutacja trwa w terminie: 4-14.08.2023 r.

Formularz zgłoszeniowy: (plik do pobrania)

W przedsięwzięciu mogą wziąć udział pracownicy ośrodków edukacji przyrodniczej, domów kultury, urzędów gminy, punktów informacji turystycznej, lokalni producenci, właściciele i pracownicy gospodarstw agroturystycznych posiadający ofertę edukacyjną, właściciele i pracownicy zagród edukacyjnych.

Osoby, które ukończą I etap poprowadzą w ramach kolejnego etapu warsztaty dla dzieci i młodzieży w szkołach oraz odpłatnie w swoich ośrodkach/miejscach pracy.

W III etapie edukatorzy wezmą udział w piknikach edukacyjnych, podczas których będą mieli okazję odpłatnie przygotować stoiska i zaprezentować swoją ofertę (tj. przeprowadzić 4 h warsztaty).

W ramach kampanii promocyjnej poza postami na facebooku i stronie internetowej zostanie przygotowany film promocyjny z ofertą edukacyjną wszystkich przeszkolonych edukatorów. Dodatkowo przygotujemy 15 filmów o indywidualnych ofertach każdego uczestnika biorącego udział w przedsięwzięciu.

Zadanie dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.