Jesteś tutaj: Start / PROJEKTY LGD / FIO

FIO

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Piknik integracyjny "Witaj lato"

8 czerwca 2022

PÓŁKOLONIE 2019 R

26 czerwca 2019

Przedsiębiorczość

Przejdź do - Przedsiębiorczość

74 uczniów uczestniczyło w zajęciach z Przedsiębiorczości w ramach projektu pt. ,, Młody Obywatel - program przedsiębiorczości i partycypacji w życiu publicznym młodzieży z obszaru SLGD ,,Tygiel Doliny Bugu". Zajęcia odbywały się w następujących szkołach gimnazjalnych w Drohiczynie, Perlejewie, Huszlewie, Starej Kornicy, Paprotni, Jabłonnie lackiej, Kosowie Lackim i Milejczycach. W okresie od stycznia do czerwca br. w każdej szkole odbyło się 20 godz. zajęć, prowadzonych przez przeszkolonych nauczycieli. Tematyka tych spotkań obejmowała: badanie potrzeb, zebranie pomysłów na projekt, sposoby wyszukiwania i weryfikacji pomyslów, opracowanie analizy SWOT, określenie planu działań, organizację działań, promocję i reklamę, prezentację swojej pracy, opisanie projektów na platformie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w roku szkolnym 2015/2016.

28 czerwca 2016

VI sesja Młodzieżowej Miejskiej w Łosicach

Przejdź do - VI sesja Młodzieżowej Miejskiej w Łosicach

25 kwietnia br. odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łosicach.

22 czerwca 2016

VI sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Jabłonnie Lackiej

Przejdź do - VI sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Jabłonnie Lackiej

15 czerwca br. po raz ostatni w tym roku spotkała Młodzieżowa Rada Gminy Jabłonna Lacka. Główny punktem programu było podsumowanie pracy Młodzieżowej Rady Gminy w tym roku szkolnym 2015/2016.

22 czerwca 2016

V sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Jabłonnie Lackiej

Przejdź do - V sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Jabłonnie Lackiej

8 czerwca br. odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Jabłonnie Lackiej. Głównym tematem na sesji było omówienie prac przy organizacji jubileuszu szkoły.

22 czerwca 2016

IV sesja Młodzieżowej Rady Gminy Jabłonna Lacka

Przejdź do - IV sesja Młodzieżowej Rady Gminy Jabłonna Lacka

22 kwietnia br. odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Jabłonnie Lackiej. Podczas posiedzenia omówiono prace nad organizacją przedstawienia o tematyce profilaktycznej mieszkańcom Gminy Jabłonna Lacka, omówiono zasady konkursu na młodzieżową inicjatywę ogłaszonego przez LGD. Ponadto MRG przyjęła formy zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym.

22 czerwca 2016

VI sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kosowie Lackim

Przejdź do - VI sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kosowie Lackim

13 czerwca br. w Urzędzie Miasta i Gminy Kosów Lacki odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej tej Gminy. Młodzieżowi Radni spotkali się w celu omówienia planów MRG na okres wakacyjny. Ponadto przedstawiciel wybrany do Parlamentu przedstawił omawiane tematy na ostatnim posiedzeniu Parlamentu.

21 czerwca 2016

VI sesja Młodzieżowej Rady Gminy Dziadkowice

Przejdź do - VI sesja Młodzieżowej Rady Gminy Dziadkowice

16.06.br. w Zespole Szkół w Dziadkowicach spotkali się Radni Młodzieżowej Rady, podczas której przyjęli uchwałę w sprawie organizacji festynu pt. Pożegnanie Lata.

21 czerwca 2016

VI sesja Młodzieżowej Rady Gminy Milejczyce

Przejdź do - VI sesja Młodzieżowej Rady Gminy Milejczyce

26.04. br. spotkali się Młodzieżowi Radni Gminy Milejczyce. Tematem spotkania była dyskusja w sprawie realizacji projektu pt. ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" oraz organizacja Dnia Dziecka w szkole. 

21 czerwca 2016

Wyjazd osób nagrodzonych w konkursie na młodzieżową inicjatywę

Przejdź do - Wyjazd osób nagrodzonych w konkursie na młodzieżową inicjatywę

W dniach 11-12.06.2016r. zorganizowaliśmy 2-dniowy wyjazd osób nagrodzonych w konkursie na młodzieżową inicjatywę organizowanym w ramach projektu pt. ,,Młody Obywatel - program przedsiębiorczości i partycypacji młodzieży z obszaru SLGD Tygiel Doliny Bugu". Młodzież uczestnicząca w wyjeździe brała udział w warsztatach gry strategicznej ,,Lego Game", ,,Lego Mindstorms". Uczestnicy zwiedzili Podlaski Ogród Ziołowy, uczestniczyli w rajdzie rowerowym oraz paintballu. Wyjazd był współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

20 czerwca 2016